KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872071

nr 1487 2071

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Blomsterbukett". Signerad. Akvarell, 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 48x39 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:50:32

16/8 23:15:23 1      100 kr
22/8 18:31:34 2      Vinnande bud

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg